Havuz Güvenlik Sistemleri

İster kendi müstakil evinizde olsun, ister sitenizde olsun, ister büyük otellerinizde olsun havuz olan her yerde havuz güvenlik sistemi kurulumu büyük önem taşır. Eğlence sektöründe önemli yer edinmiş yüzme havuzları yeterince güvenli olmadığı sürece rahat bir kullanım söz konusu olamaz.

Havuz Güvenlik Sistemleri

Havuz Güvenlik Sistemleri

Havuz güvenlik sistemleri havuza izinsiz girişleri önlemek, havuzda zararlı maddelerin veya yılan, böcek gibi hayvanların olup olmadığını kontrol etmek gibi görevleri yerine getiren sistemlerdir. Havuz ve çevresine yabancı insan bulunmasını engelleyen sistemler olduğu gibi bu zararlı maddelerle ve hayvanlarla mücadele eden sistemler de bulunmaktadır. Hatta kapatma, ısıtma ve havuz temizleme sistemleri de özellikle otellerde çok kullanılan sistemlerdendir.

Havuz Güvenlik Sistemi Elemanları

Havuz Bariyer Sistemleri

Havuz Bariyer Sistemleri

1 . Havuz Bariyerleri

Dışarıdan havuzunuza girilebilen tek bir bölge olması önemlidir. Her yerden yapılan giriş temizlik ve kontrol bakımından çok zorlayıcı olur. Bu sebeple havuzların etrafına güvenlik unsuru olarak bir havuz bariyeri çekilmesi gerekir. Küçük bir araştırmayla çok çeşitli havuz bariyerleri bulunabilir.

2 . Havuz Alarmı

Havuz alarmları çeşitli sebeplerle kullanılsa da en yoğun olarak kullanılan şekli havuzdaki hareketi algılayan sensörleri olan sistemlerdir. Bu havuz alarmları havuza birisi veya bir başka cisim girdiği anda dalga hareketiyle tetiklenirler ve alarm vermeye başlarlar. Bunun yanında bariyerlere kurulabilecek bir alarm içeriye izinsiz girişleri bildirebilir.

3 . Havuz Örtüleri

Havuzun isteğiniz dışında kullanılması canınızı sıkıyorsa bir başka havuz sistemi de havuz örtüleridir. Kullanılmayana zamanlarda kapatılan havuz örtüleri havuzunuzun güvenliğine yardım eder.

Bu havuz güvenlik sistemlerinin dışında havuzun temizliği de çok önemlidir. Eğer güzel bir havuz sistemi oluşturmak istiyorsanız akıllı havuz temizleme, havuz filtrasyonu ve havuz güvenliği olmazsa olmazlardır. Havuz firmaları havuz fiyatları konusunda yarıştıkları kadar havuz güvenliği konusunda da yarışmakta haksız değiller anlaşılan.

Kaynaklar :

Bu sayfa CopyScape tarafından korunmaktadır

Bu sayfa COPYSCAPE tarafından korunmaktadır. Kopyalamayınız.

Havuz Güvenlik Sistemleri Hakkında 4 Yorum Yapılmış

 1. Burakkk - June 21st, 2009 - 1:29 pm

  3×5 bir havuzum var ve havuz güvenlik sistemi kurmak istiyorum. Önerebileceğiniz havuz güvenlik sistemi firmaları var mı?

  Nerden yapmalı nasıl yapmalı bir fikir bekliyorum.

  Bir de havuz alarmı çok gereklimidir?
  Sadece bariyer yetmezmi?

 2. hasan demir - November 5th, 2009 - 10:49 am

  4×8 ebadında bir havuzumuz var üzerini örtme sistemleri hakkında bilgi edinebileceğim firmalar tavsiye edebilirmisiniz lütfen. Teşekkürler…

 3. ABDULLAH GENÇ - October 7th, 2010 - 1:41 pm

  Havuzdaki hareketi algılayan sensörleri olan sistemler hakkında ve ulaşabileceğim telefon öğrenebilirmiyim, bu konuda yardımcı olmanızı bekliyorum, saygılar…

 4. Can Bir - December 28th, 2010 - 9:16 am

  Havuz güvenliği için ben çocuğum için güvenlik bariyeri yaptırdım. Bu konuda Amerika’daki havuz güvenlik bariyerini getiren “parkzon” firmasından hizmet aldık. Çok profesyonel çalışıyorlar. Takıp sökülebilir olması ve görüntüyü de kesmediği için ve de Dünya standardında test edildiği için tercih ettik memnunuz, içimiz artık rahat.

Havuz Güvenlik Sistemleri Hakkında Yorum Yap

Sponsorlar

Kategoriler

Site Hakkında

Güvenlik sistemleri başta olmak üzere kamera sistemleri, alarm sistemleri, ısıtma sistemleri vb. evlerde ve her türlü iş sektöründe kullanılan elektronik ve otomasyon temelli sistemler hakkında en geniş içerikli Türk sitesidir.

Reference Blogs - Blog Catalog Blog Directory TOPlist

Amacımız İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Konya gibi büyük şehirlerin dışında da insanlarımıza ulaşabilmek, güvenlik sistemleri sektörü başta olmak üzere ilgili her sektörden ve şehirden firmayı bir araya getiren bir portal oluşturmaktır.

Dizayn Gabfire tabanlı olmakla birlikte çeşitli düzenlemeler tarafımızdan yapılmıştır.